Busch Gardens Tampa
| Current wait time | 30 mins |
| Opened | 2016-06-17 |
| Maximum height | 21m |
| Maximum speed | 64km/h |
| Number of vehicles | 8 |
| Riders per vehicle | 8 |
| Average hourly throughput | 1000 |
| Ride type | Spinning Coaster |
| Ride manufacturer | Mack Rides |
| Length | 660m |
| Minimum rider height | 1.07m |
| On ride photo available | Yes |
| Coordinates (OSM) | 28.0348, -82.4184 |
| Month | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| Mar | 48 | 90 |
| Day | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| Sat | 48 | 90 |
| Day | Wait time, mins |
|---|---|
| March 21, 2026 | 90 |
| Hour | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| 11 | 35 | 35 |
| 12 | 39 | 40 |
| 13 | 48 | 50 |
| 14 | 76 | 80 |
| 15 | 45 | 45 |
| 16 | 58 | 75 |
| 17 | 36 | 75 |
| 18 | 63 | 90 |
| 19 | 40 | 40 |
| 20 | 40 | 40 |
| 21 | 47 | 50 |