Six Flags Over Georgia
| Current wait time | Closed |
| Maximum height | 30m |
| Maximum speed | 80km/h |
| Ride manufacturer | Rocky Mountain Construction |
| Length | 792m |
| Minimum rider height | 1.22m |
| Coordinates (OSM) | 33.7702, -84.5523 |
| Month | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| Apr | 46 | 50 |
| Day | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| Sun | 45 | 45 |
| Mon | 39 | 45 |
| Tue | 34 | 45 |
| Wed | 48 | 60 |
| Thu | 60 | 60 |
| Fri | 52 | 53 |
| Sat | 41 | 45 |
| Day | Wait time, mins |
|---|---|
| April 11, 2026 | 60 |
| April 10, 2026 | 60 |
| April 09, 2026 | 60 |
| April 08, 2026 | 60 |
| April 12, 2026 | 45 |
| April 07, 2026 | 45 |
| April 06, 2026 | 45 |
| April 03, 2026 | 45 |
| April 04, 2026 | 30 |
| Hour | Overall average wait time, mins | Average maximum wait time, mins |
|---|---|---|
| 11 | 60 | 60 |
| 12 | 55 | 57 |
| 13 | 53 | 53 |
| 14 | 51 | 51 |
| 15 | 50 | 51 |
| 16 | 46 | 47 |
| 17 | 43 | 43 |
| 18 | 42 | 43 |
| 19 | 43 | 43 |
| 20 | 36 | 40 |