Six Flags Over Georgia
| Tempo d'attesa attuale | 30 min |
| Altezza massima | 33m |
| VelocitΓ massima | 91km/h |
| Fabbricante attrazione | Bolliger & Mabillard |
| Lunghezza | 914m |
| Altezza minima ospiti | 1.37m |
| Coordinate | 33.7702, -84.5505 |
| Mese | Tempo d'attesa medio globale, min | Tempo d'attesa medio massimo, min |
|---|---|---|
| mar | 30 | 35 |
| apr | 38 | 41 |
| Giorno | Tempo d'attesa medio globale, min | Tempo d'attesa medio massimo, min |
|---|---|---|
| dom | 28 | 33 |
| lun | 30 | 30 |
| mar | 30 | 30 |
| mer | 28 | 30 |
| gio | 30 | 30 |
| ven | 44 | 45 |
| sab | 42 | 47 |
| Giorno | Tempo d'attesa, minuti |
|---|---|
| 11 aprile 2026 | 65 |
| 25 aprile 2026 | 60 |
| 10 aprile 2026 | 60 |
| 28 marzo 2026 | 60 |
| 26 aprile 2026 | 45 |
| 18 aprile 2026 | 45 |
| 12 aprile 2026 | 45 |
| 21 marzo 2026 | 45 |
| 19 aprile 2026 | 30 |
| 09 aprile 2026 | 30 |
| Ora | Tempo d'attesa medio globale, min | Tempo d'attesa medio massimo, min |
|---|---|---|
| 10 | 18 | 18 |
| 11 | 26 | 27 |
| 12 | 32 | 35 |
| 13 | 37 | 39 |
| 14 | 39 | 39 |
| 15 | 39 | 39 |
| 16 | 37 | 38 |
| 17 | 38 | 38 |
| 18 | 37 | 37 |
| 19 | 36 | 36 |
| 20 | 36 | 40 |
| Evento | Tempo d'attesa medio globale, min | Tempo d'attesa medio massimo, min |
|---|---|---|
| πΌ Spring Break | 38 | 39 |
| π Six Flags Over Georgiaβs 57th Anniversary | β | β |
| π¦ DC Heroes Fest | β | β |
| ποΈ Military Appreciation Days Sale | β | β |
| π¬ Hurricane Harbor Opening Day | β | β |
| πΈ Summerbration | β | β |
| β Star Spangled Nights | β | β |
| πΆ Holiday Harmonies | β | β |
| ποΈ Veteran & Military Appreciation Days | β | β |
| π Bonus Fall Fun Day | β | β |
| πͺ² FANTA Beetlejuice Beetlejuice | β | β |
| π National Water Park Day | β | β |
| π» Fright Fest | β | β |
| β Juneteenth | β | β |
| π’ Six Flags Coaster Fest | β | β |
| π³οΈβπ Pride Month Celebration | β | β |
| ποΈ Summer Vibes Festival | β | β |
| π΅ Music Festivals | β | β |
| πΊπΈ Memorial Day Weekend | β | β |
| π July 4th | β | β |
| π€‘ Kids Boo Fest | β | β |
| π Holiday in the Park | β | β |
| πΊ Oktoberfest | β | β |