Six Flags Over Georgia
| Huidige wachttijd | Gesloten |
| Maximum hoogte | 30m |
| Maximum snelheid | 80km/h |
| Fabrikant | Rocky Mountain Construction |
| Lengte | 792m |
| Vereiste minimum lengte | 1.22m |
| CoΓΆrdinaten (OSM) | 33.7702, -84.5523 |
| Maand | Gemiddelde wachttijd, min | Gemiddelde maximum wachttijd, min |
|---|---|---|
| mrt | 46 | 55 |
| apr | 41 | 50 |
| Dag | Gemiddelde wachttijd, min | Gemiddelde maximum wachttijd, min |
|---|---|---|
| zo | 37 | 41 |
| ma | 39 | 45 |
| di | 34 | 45 |
| wo | 48 | 60 |
| do | 60 | 60 |
| vr | 39 | 40 |
| za | 48 | 64 |
| Dag | Wachttijd, min |
|---|---|
| 25 april 2026 | 120 |
| 28 maart 2026 | 75 |
| 11 april 2026 | 60 |
| 10 april 2026 | 60 |
| 9 april 2026 | 60 |
| 8 april 2026 | 60 |
| 21 maart 2026 | 60 |
| 15 maart 2026 | 60 |
| 14 maart 2026 | 60 |
| 18 april 2026 | 45 |
| Uur | Gemiddelde wachttijd, min | Gemiddelde maximum wachttijd, min |
|---|---|---|
| 10 | 30 | 30 |
| 11 | 45 | 47 |
| 12 | 51 | 54 |
| 13 | 51 | 55 |
| 14 | 47 | 49 |
| 15 | 46 | 47 |
| 16 | 45 | 46 |
| 17 | 44 | 44 |
| 18 | 42 | 43 |
| 19 | 41 | 41 |
| 20 | 30 | 33 |
| 21 | 10 | 10 |
| Evenement | Gemiddelde wachttijd, min | Gemiddelde maximum wachttijd, min |
|---|---|---|
| πΌ Spring Break | 46 | 50 |
| π Six Flags Over Georgiaβs 57th Anniversary | β | β |
| π¦ DC Heroes Fest | β | β |
| ποΈ Military Appreciation Days Sale | β | β |
| π¬ Hurricane Harbor Opening Day | β | β |
| πΈ Summerbration | β | β |
| β Star Spangled Nights | β | β |
| πΆ Holiday Harmonies | β | β |
| ποΈ Veteran & Military Appreciation Days | β | β |
| π Bonus Fall Fun Day | β | β |
| πͺ² FANTA Beetlejuice Beetlejuice | β | β |
| π National Water Park Day | β | β |
| π» Fright Fest | β | β |
| β Juneteenth | β | β |
| π’ Six Flags Coaster Fest | β | β |
| π³οΈβπ Pride Month Celebration | β | β |
| ποΈ Summer Vibes Festival | β | β |
| π΅ Music Festivals | β | β |
| πΊπΈ Memorial Day Weekend | β | β |
| π July 4th | β | β |
| π€‘ Kids Boo Fest | β | β |
| π Holiday in the Park | β | β |
| πΊ Oktoberfest | β | β |