Six Flags Over Texas
| Current queue time | Closed |
| Duration | 2 minutes, 30 seconds |
| Maximum height | 19m |
| Maximum speed | 72km/h |
| Ride manufacturer | Marvin M. Black Co. |
| Length | 755m |
| Minimum rider height | 1.07m |
| Coordinates (OSM) | 32.7558, -97.0673 |
| Month | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Mar | 26 | 48 |
| Apr | 17 | 26 |
| Day | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Sun | 19 | 38 |
| Wed | 39 | 60 |
| Fri | 19 | 23 |
| Sat | 21 | 38 |
| Day | Queue time, mins |
|---|---|
| March 19, 2026 | 90 |
| March 29, 2026 | 72 |
| April 19, 2026 | 60 |
| March 21, 2026 | 60 |
| March 18, 2026 | 60 |
| March 17, 2026 | 60 |
| March 15, 2026 | 60 |
| April 25, 2026 | 50 |
| April 03, 2026 | 50 |
| March 20, 2026 | 50 |
| Hour | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 11 | 10 | 10 |
| 12 | 8 | 8 |
| 13 | 18 | 21 |
| 14 | 29 | 31 |
| 15 | 33 | 39 |
| 16 | 35 | 39 |
| 17 | 33 | 39 |
| 18 | 32 | 36 |
| 19 | 33 | 35 |
| 20 | 27 | 35 |
| 21 | 10 | 10 |
| 22 | 10 | 10 |
| Event | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 🔴 Buyout | 10 | 10 |
| 📖 Education Days | — | — |
| 🎃 Tricks and Treats | — | — |
| 🌸 Summerbration | — | — |
| ⭐ Star Spangled Nights | — | — |
| 🎶 Stars of the Season | — | — |
| 🎥 Boo U | — | — |
| 🪲 FANTA Beetlejuice Beetlejuice | — | — |
| 🧑🎓 Grad Nite | — | — |
| 👻 Fright Fest | — | — |
| 🎉 Viva La Fiesta | — | — |
| 🎆 July 4th | — | — |
| 🤡 Kids Boo Fest | — | — |
| 👻 Scream Break | — | — |
| 🌼 Spring Break | — | — |
| 🎄 Holiday in the Park | — | — |
| 🍺 Oktoberfest | — | — |