Six Flags Over Texas
| Current queue time | Closed |
| Duration | 3 minutes, 25 seconds |
| Maximum height | 46m |
| Maximum speed | 104km/h |
| Ride manufacturer | Dinn Corporation and Rocky Mountain Construction |
| Length | 1499m |
| Minimum rider height | 1.22m |
| Coordinates (OSM) | 32.7567, -97.0729 |
| Month | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Jan | 22 | 27 |
| Feb | 31 | 37 |
| Mar | 53 | 64 |
| Apr | 45 | 58 |
| May | 39 | 48 |
| Jun | 21 | 27 |
| Jul | 18 | 24 |
| Aug | 18 | 21 |
| Sep | 26 | 36 |
| Oct | 53 | 69 |
| Nov | 36 | 44 |
| Dec | 39 | 47 |
| Day | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Sun | 31 | 41 |
| Mon | 27 | 34 |
| Tue | 27 | 33 |
| Wed | 19 | 22 |
| Thu | 25 | 31 |
| Fri | 34 | 42 |
| Sat | 43 | 53 |
| Day | Queue time, mins |
|---|---|
| March 19, 2026 | 210 |
| March 13, 2026 | 200 |
| April 25, 2026 | 180 |
| March 28, 2026 | 180 |
| March 22, 2026 | 180 |
| March 18, 2026 | 180 |
| March 15, 2026 | 180 |
| March 14, 2026 | 180 |
| March 12, 2026 | 180 |
| March 20, 2025 | 175 |
| Hour | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 10 | 10 | 11 |
| 11 | 15 | 15 |
| 12 | 21 | 23 |
| 13 | 27 | 30 |
| 14 | 31 | 34 |
| 15 | 35 | 37 |
| 16 | 37 | 39 |
| 17 | 38 | 39 |
| 18 | 39 | 40 |
| 19 | 42 | 44 |
| 20 | 45 | 46 |
| 21 | 46 | 48 |
| 22 | 57 | 59 |
| 23 | 75 | 76 |
| Event | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 👻 Scream Break | 115 | 120 |
| 🎃 Tricks and Treats | 74 | 111 |
| 🎥 Boo U | 57 | 85 |
| 🍺 Oktoberfest | 48 | 74 |
| 🌼 Spring Break | 59 | 72 |
| 🔬 Student Appreciation Day | 52 | 69 |
| 🎖️ Military Appreciation Days Sale | 48 | 68 |
| 👻 Fright Fest | 48 | 68 |
| 📖 Education Days | 49 | 63 |
| 🎶 Stars of the Season | 43 | 62 |
| 🧑🎓 Grad Nite | 46 | 60 |
| 🤡 Kids Boo Fest | 37 | 59 |
| 🎉 Viva La Fiesta | 43 | 54 |
| 🎄 Holiday in the Park | 37 | 52 |
| ⭐ Star Spangled Nights | 34 | 35 |
| 🌸 Summerbration | 22 | 32 |
| 🔴 Buyout | 30 | 30 |
| 🪲 FANTA Beetlejuice Beetlejuice | 6 | 10 |
| 🎆 July 4th | 5 | 5 |