Six Flags New England
| Current queue time | Closed |
| Duration | 1 minutes, 32 seconds |
| Maximum height | 14m |
| Maximum speed | 45km/h |
| Ride manufacturer | Maurer AG |
| Length | 369m |
| Minimum rider height | 1.17m |
| Month | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Apr | 12 | 24 |
| Day | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Sun | 8 | 18 |
| Tue | 15 | 15 |
| Wed | 5 | 5 |
| Thu | 16 | 30 |
| Fri | 15 | 30 |
| Sat | 16 | 38 |
| Day | Queue time, mins |
|---|---|
| April 18, 2026 | 45 |
| April 26, 2026 | 30 |
| April 25, 2026 | 30 |
| April 24, 2026 | 30 |
| April 23, 2026 | 30 |
| April 21, 2026 | 15 |
| April 22, 2026 | 5 |
| April 19, 2026 | 5 |
| Hour | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 11 | 5 | 5 |
| 12 | 5 | 5 |
| 13 | 9 | 10 |
| 14 | 10 | 11 |
| 15 | 19 | 22 |
| 16 | 19 | 23 |
| 17 | 16 | 19 |
| 18 | 15 | 17 |
| Event | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|