Thorpe Park
| Current queue time | 5 mins |
| Opened | 1991-01-01 |
| Duration | 0 minutes, 10 seconds |
| Maximum height | 12m |
| Maximum speed | 11km/h |
| Average hourly throughput | 350 |
| Ride type | Water Slide |
| Ride manufacturer | N. V. Aquatic |
| Length | 35m |
| Minimum rider height | 0.9m |
| On ride photo available | Yes |
| Coordinates (OSM) | 51.4052, -0.51317 |
| Month | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Mar | 15 | 24 |
| Apr | 18 | 32 |
| Day | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| Sun | 17 | 32 |
| Mon | 14 | 27 |
| Tue | 20 | 32 |
| Wed | 15 | 33 |
| Thu | 14 | 25 |
| Fri | 16 | 27 |
| Sat | 22 | 37 |
| Day | Queue time, mins |
|---|---|
| April 07, 2026 | 75 |
| April 06, 2026 | 50 |
| April 26, 2026 | 45 |
| April 25, 2026 | 45 |
| April 18, 2026 | 45 |
| April 10, 2026 | 40 |
| April 02, 2026 | 40 |
| April 01, 2026 | 40 |
| April 19, 2026 | 35 |
| April 11, 2026 | 35 |
| Hour | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|---|---|
| 10 | 8 | 11 |
| 11 | 14 | 20 |
| 12 | 18 | 23 |
| 13 | 18 | 23 |
| 14 | 20 | 26 |
| 15 | 21 | 26 |
| 16 | 20 | 25 |
| 17 | 21 | 28 |
| Event | Overall average queue time, mins | Average maximum queue time, mins |
|---|